قدم زدن روی پل معلق بابلسر و اسکله قایق رانی

مدیر سایت مدیر سایت

مازندران - بابلسر

1 سال پیش

قدم زدن روی پل معلق بابلسر و هوا خوری شب های دل انگیز

قول داده بودم تا تمام، خاطرات بابلسر گردی ام را برای شما بنویسم.

دیروز در مورد، خاطرات دیدار و زیارت جاذبه گردشگری بابلسر به نام بقعه امام زاده ابراهیم علیه السلام را برای شما نوشتم اما دلم نیامد، که امروز در مورد قدم زدن روی پل معلق بابلسر چیزی ننویسم.

پل معلق بابلسر در حقیقت یکی از جاذبه های گردشگری بابلسر است که از سال 1313 تا کنون، پا بر جا مانده تا هم میهنان عزیز از آن استفاده کنند. 

البته این پل تنها یک جاذبه گردشگری صرف نیست! بلکه رابطی بین شرق و غرب بابلسر است یعنی، با کمک این پل می توانید به راحتی به فریدون کنار بروید. بنابراین افرادی که با اجاره ویلا در دریا کنار یا با اجاره ویلا خزر شهر، ساکن نزدیکی های فریدون کنار هستند می توانند به راحتی به کمک این پل، تردد داشته باشند و سریع تر به بخش مورد نظر برسند. 

نکته جالب این که، در شب های بهاری، و یا حتی تابستانی و یا حتی اگر حال دلت خوب باشد، نیمه شب های پاییز و زمستان هم می توان از پیاده روی روی این پل 80 متری حسابی لذت برد. 
پل معلق بابلسر، 80 متر طول دارد و 16 متر ارتفاع و عرض آن نیز  8 متر است. 
هر چند روی این پل محل عبور خودرو نیز هست اما طی مدت زمانی که خانواده کوچک من بر روی آن ایستاده بودیم و از منظره جذاب بابلرود، لذت می بردیم، همه چیز امن بود و لذت پا برجا!

 

قدم زنی روی پل معلق شب ها بهتر است یا روزها؟

شاید برایت این سوال پیش امده باشد که قدم زدن روی پل معلق شب ها بهتر است یا روزها؟ اما باید بگویم که هر دو شرایط خاص خود را دارند و لذت زاید الوصفی برای هر کدام از این دو حالت وجود دارد. 
وقتی که روز، مثلا نزدیکی های 8 صبح به نزدیکی پل معلق می رویم، هوای مطبوع صبحگاهی روح و جان را جلا می دهد، مخصوصا با منظره ای که زیر پایتان از بابلرود قرار دارد، می توانید روح و جان تازه ای پیدا کنید. 

اما اگر شب ها، عاشق پیاده روی های رومانتیک هستید و دوست دارید یک پل بر روی رود به همراه نورپردازی های خاص را تجربه کنید، توصیه می کنم شب نیز از این پل زیبا استفاده کنید. 
مهم ترین چیز ها در لذت بردن از هر مکان و شرایط، خوب بودن حال درون شماست. 

البته پل نسبت به روزهای اول ساخت و سازش، کمی دچار خسارت شده که انتظار داریم به ان بیشتر رسیدگی شود اما از ان جا که این پل اولین پل بزرگ ایران است، می توان انتظار داشت که فرسوده شده باشد. 
حتی قدیمی ترین انسان هایی که این پل را تجربه کرده اند آن را دوست داشته اند و کنارش عکس یادگاری انداخته اند. شما هم حتما با سفر به بابلسر و با اجاره ویلا دریا کنار، می توانید به راحتی به این محل بیایید و عکس های یادگاری خاص با یک پل تقریبا 85 ساله بگیرید. 
اما حضور ما بر روی پل تنها به دیدن از پل و قدم زدن روی ان ختم نشد. 

 

دیدار از اسکله قایقرانی بابلسر در بابلرود و کنار پل معلق

دیدار از اسلکه قایقرانی بابلسر، در کنار تمام شور و شوق و هیجانی که مسافران در این محل داشتند لذت دو چندانی به این تفریح نیم روزی ما می داد. 
بعد از این که به اسکله قایقرانی بابلسر رسیدیم به کمک خدمات پارکینگ که در این محل قرار داشت خودروی خود را پارک کردیم و رفتیم تا از لذت اسکله قایقرانی بابلسر بیشتر بهره مند شویم. 

خوشبختانه، وجود نجات غریق های خبره و باهوش در این مکان به ما کمک می کرد که حضوری پر هیجان تر و بی دغدغه تر را تجربه کنیم. 
وجود بوفه و رستوران ها و محل اسکان خوب و تمیز نیز از ویژگی های دیگر اسکله قایقرانی بابلسر بود که ما برای یک شام دل انگیز تابستانی از آن استفاده کردیم. 
از همه مهم تر این که هر چند این مکان یک جای خاص است که بیشتر برای کشتی رانی و قایق رانی، مورد توجه قرار می گیرد اما پوشش شبکه موبایلی و اینترنت به خوبی در ان دیده می شد. بنابراین ما توانستیم با گرفتن عکس های جذاب و ارسال آن ها از طریق شبکه های اجتماعی، عزیزان و دوستان مان را در لذت این گردش شریک کنیم. 

اگر شما هم دوست دارید که از شهر فریدون کنار به این محل بیایید خوب است که از شهروندان بخواهید که شما را به ادرس استان مازندران، بابلسر، انتهای خیابان طالقانی هدایت کنند. 
بهترین زمان برای دیدار از اسکله قایق رانی بابلرود، فصل های بهار و تابستان است که شور و هیجان حضار وصف نشدنی است. 

از طرفی تنها اشتباهی که ما در دیدار از این منطقه داشتیم، این بود که حواسمان نبود که این محل، باران زاست! بنابراین در حین دیدار از اسکله، متاسفانه یا خوشبختانه، بارش باران موجب شد که کمی خیس شویم. بنابراین اگر شما در هر فصلی حتی در چله تابستان از این اسکله دیدن می کنید، توجه کنید که بارانی و وسایل لازم را به همراه داشته باشید. حداقل یک حوله و یک دست لباس برای کودک دلبند خود داشته باشید تا او را از چاییدن حفظ کنید .

اما بابلرود، خودش به تنهایی عالمی دارد. یک رود آرام و بی سر و صدا که از کوه های اطراف شروع می شود و در نهایت به دریا می ریزد. 

آرامش رود، طراوت اطراف ان، و جذابیت های گردشگری آن همه و همه دست به دست هم داده اند تا با ساعتی آرام گرفتن در کنار این رود آرام، بتوانیم از نعمت های خداوند لذت ببریم. 

خوشبختانه به دلیل نزدیک بودن این مکان، به فریدون کنار، توانستیم با صرف مدت زمان کمی به شهرک دریا کنار برگردیم و بعد از نوشیدن یک نوشیدنی گرم در ویلایی که اجاره کرده بودیم، انرژی کافی برای پرسه زدن کنار دریا و ساحل سنگی آن کسب کنیم. 

به شما نیز توصیه می کنم که با اجاره ویلا دریا کنار، از فرصت های گردشگری بابلسر و حتی جاذبه های دلپذیر دریا کنار و ساحل گردی و لحظه ای آرام گرفتن در سی ساید آن از اوقات زندگی خود به بهترین شیوه بهره مند شوید. 
منتظر مقاله بعدی من باشید.
 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر