جاذبه‌های گردشگری فریدونکنار را از دست ندهید!

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - فریدون کنار

1 سال پیش

اجاره ویلا خزرشهر در سفر به فریدونکنار

می خواهیم به شما اقامتی رویایی در سفر به فریدونکنار را پیشنهاد بدهیم. اجاره ویلا خزرشهر که یک شهرک توریستی و بسیار لاکچری است را از دست ندهید. بعد از اینکه از جاذبه های گردشگری فریدونکنار بازدید کردید، هیچ چیز مانند اجاره ویلا در خزرشهر یا اجاره ویلا استخردار حالتان را سر جای نمی آورد. با ما همراه باشید تا هرآنچه در این مورد نیاز است را به شما بگوییم. 

فریدونکنار کجاست؟

شهر فریدونکنار در استان مازندران و در همسایگی شهرهای محمودآباد و بابلسر و بابل قرارداد. این شهر زیبای شمالی محل اتراق فریدون، قهرمان افسانه ای است. و‌یکی از علت‌های نامگذاری این شهر به فریدونکنار، بخاطر اتراق فریدون در کنار سواحل خزر بوده است. فریدونکنار تا سال 1386‌یکی از دهستان‌های شهرستان آمل بوده و اکنون با جمعیت حدود 38 هزار نفر‌یک شهرستان جداگانه محسوب می‌شود. فریدونکنار ‌یکی از شهرهای توریستی و پر تردد کشورمان است که همواره پذیرای مهمان‌های زیادی از نقاط مختلف کشور و جهان می‌باشد. فریدونکنار بخاطر بارندگی‌های فراوان، سرزمینی حاصلخیز و جلگه ای است که همین ویژگی زیبایی این شهر را دو چندان کرده و عامل اصلی سفر به این منطقه محسوب می‌شود. 

چرا به فریدونکنار سفر کنیم؟

بخاطر حاصلخیزی خاک فریدونشهر، زمین‌های کشاورزی آن مستعد برنج کاری هستند. مرغوب ترین برنج‌های کشور؛ مانند برنج طارم و‌هاشمی‌ به این دیار تعلق دارند و بیشترین صید ماهی در این شهر کوچک صورت می‌گیرد و بازار ماهی فریدونکنار جزء مکان‌های دیدنی است که می‌توانید بهترین ماهی را از این بازار خرید و به عنوان سوغات به شهر خود ببرید. فریدونکنار زیبا دارای بافت جنگلی منحصر به فردی است. آب و هوای معتدل این شهر و تالاب‌های زیبا، زمینه‌ی کوچ پرندگان زیادی به این شهر شده است. درنای سیبری‌یکی از نادرترین پرندگانی است که در تالاب‌های این شهر دیده شده است. با بازدید از تالاب‌ها و سفر به دل جنگل‌های فریدونکنار، سفری مهیج و خاطره ای بیاد ماندنی از فری کنار در ذهن شما نقش می‌بندد. اگر قصد سفر به فریدونکنار را دارید و می‌خواهید تعطیلاتی  منحصر به فرد داشته باشید و خانواده‌ی خود را سوپرایز کنید؛ شهرک‌های ساحلی فریدونکنار می‌تواند بهترین گزینه برای اقامت  شما باشد. با اجاره ویلا خزرشهر و ویلا دریا کنار با امکانات رفاهی، تفریحی موجود در این دو شهرک، سفری آسوده و رویایی برای خانواده خود داشته باشید. 

جاذبه‌های گردشگری فریدونکنار

  • ساحل ماسه ای:

یکی از نقاط دیدنی فریدونکنار، ساحل  ماسه ای با امتدادی بیش از 10 کیلومتر است. که این ساحل زیستگاه درنای بی نظیر سیبری است. شما می‌توانید با رفتن به ساحل ماسه ای با خیالت راحت به شنا در امتداد کم عمق مشغول شوید. 

  • دامگاه پرندگان:

این تالاب مکانی است که برای پرندگان مهاجر ساخته شده است و هر سال بیش از 80 گونه پرنده مهاجر وارد این تالاب می‌شود. 

  • شالیزار‌ها:

با رفتن به شالیزار‌های سرسبز فریدونکنار، حس تازگی و زندگی به شما دست می‌دهد. می‌توانید ساعت‌ها به تماشای تابلویی زنده با طرحی از زنان و مردان شالیکار با لباس‌های محلی رنگی، به دور از دغدغه‌های زندگی شهری بپردازید. 

  • تالاب فریدونکنار

این تالاب زیستگاه انواع پرندگان و آبزیان است. اکوسیستم طبیعی و بی نظیری در این تالاب حکمفرما است. مساحت این تالاب حدود 5400 هکتار می‌باشد و در زمستان برای تماشای پرندگان نادر می‌توانید سفری به این تالاب داشته باشید. 

 

تالاب زیبای فریدونکنار

  • سقاخانه اسپی کلای کریم کلا 

در فریدونکنار بخاطر قدمت تاریخی چند هزار ساله، مکان‌های تاریخی باشکوهی‌یافت می‌شود. سقا خانه کریم کلای‌یکی از این امکان تاریخی است که مربوط به دوره قاجار است و جزء‌یکی از آثار ملی کشورمان محسوب می‌شود. 

  • پارک لاله 

اگر می‌خواهید شب را در کنار دریا اتراق کنید، می‌توانید برای گذراندن شبی بی نظیر به همراه خانواده به پارک لاله فریدونکنار بروید و با اسکان در چادر، شبی فراموش نشدنی در کارنامه‌ی سفر خود درج کنید. 

  • پارک جنگلی زاهدکلا 

اگر دوست دارید به دل جنگل سفر کنید. با انتخاب روستای زاهد کلا که در نزدیکی فریدونکنار قرار دارد و 60 هکتار از مساحت آن را پوشش جنگلی تشکیل می‌دهد، رویای سفر به جنگل برایتان محقق می‌شود و با اتراق در کنار رودخانه ای که از وسط این جنگل زیبا عبور می‌کند؛ روحتان پر از سبزی و طراوت می‌شود. 

  • جنگل اوجاکله سوته

روستای سوته یکی از روستا های زیبای فریدونکنار است. و در این روستا آثار باستانی نظیر تپه قلا کتی، حمام سوته که متعلق به دوره قاجار است قراردارد. ین روستا به دلیل داشتن آب بندهای فراوان زیستگاه مناسبی برای پرندگان مهاجر است. جنگل اوجاکله سوته در کیلومتری این روستا واقع شده است. جنگل سوته مساحتی حدود 14 هکتار دارد.دو رودخانه این جنگل را محصور نموده است. و وجود شالیزار ها این جنگل را به مکان امنی برای پرندگان تبدیل کرده است.

  • روستای ازباران

روستای از باران با مردمی‌مهمان نواز‌ یکی از سرسبزترین روستا‌های مازندران است که در شمال شهر آمل قرار گرفته است. برای دیدن جاذبه‌های این روستا حتماً چند روزی در این روستا اقامت کنید. آب بندان‌های این روستا جلوه‌ی خاصی به از باران بخشیده اند. شالیزار وسیع پالی لم منظره ای از بهشت را در ازباران به نمایش می‌گذارد. آواز قوها در تالاب‌ها، آهنگی دلنواز در طول اقامت در  این روستا برای شما به ارمغان می‌آورد. 

 

روستای ازباران

اقامت در سفر به فریدونکنار

برای گذراندن تعطیلاتی متفاوت، سفر به شهر فریدونکنار می‌تواند ‌یک تجربه‌ی بی نظیر و تکرار نشدنی باشد. این شهر تاریخی پر جاذبه را حتماً به عنوان مقصد اصلی خود در نظر بگیرید. چند روز سفر فرصت کوتاهی برای گشت و گذار در این شهر زیبا است. برای ماندن گزینه های مختلفی پیش روی پای شماست. می توانید در کلبه های ساحلی اطراف، ساختمان های اجاره ای، هتل و ... بمانید یا اینکه انتخاب متفاوت و فوق العاده ای داشته باشید. به شهرک های توریستی خزرشهر و دریاکنار بروید. با اجاره ویلا خزرشهر ‌یا اقامت  و اجاره ویلا دریا کنار می‌توانید فرصت بیشتری برای دیدن همه‌ی نقاط این شهر زیبا داشته باشید. بافت اروپایی خزرشهر شمالی، به جذب توریست در این منطقه و اجاره ویلا در خزرشهر شمالی کمک زیادی نموده است. 

اقامت و اجاره ویلا خزرشهر

شهرک ساحلی خزرشهر مرکز تجاری تفریحی با شکوهی است. این شهرک ساحلی به دو بخش تقسیم می‌شود؛ خزرشهر شمالی و خزرشهر جنوبی که هر کدام جاذبه‌ها و زیبایی‌های منحصر به فردی دارد. برای اجاره ویلا خزرشهر و مجاورت با دریا بهتر است با اجاره ویلا در خزرشهر شمالی از امکانات بی نظیر این بخش استفاده کنید. اگر می‌خواهید در فریدونکنار سفری  لوکس و بی نظیر داشته باشید؛ با اجاره ویلا خزرشهر می‌توانید زمینه‌ی این سفر را فراهم کنید.‌

یکی از مزیت‌های اجاره ویلا در خزرشهر، امنیت خزرشهر است. برای ورود و خروج به این شهرک ساحلی حتماً باید کارت ورود و خروج داشته باشید. در فریدونکناربا اقامت و اجاره ویلا در خزرشهر می‌توانید از مراکز و فروشگاه‌های برند خرید کنید. خزرشهر جنوبی درست در روبروی شهرک شمالی قرار گرفته است. برای سفر به جنگل، با اجاره ویلا استخر دار در بخش جنوبی از دریا و جنگل لذت کافی ببرید. 

اقامت و اجاره ویلا دریاکنار

شهرک ساحلی دریا کنار

علاوه بر اجاره ویلا خزرشهر، پیشنهاد جذاب دیگر می‌تواند سفر به شهرک دریا کنار باشد. با اجاره ویلا دریا کنار، با فضا و بافت اروپایی در امتداد ساحل از سفر خود لذت ببرید. برای استفاده از مراکز تفریحی و زمین بازی کودکان می‌توانید با اجاره ویلا دریا کنار از این امکانات جهت رفاه بیشتر همراهان  بهره ببرید. 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر