ییلاق هلو دشت گیلان

مدیر سایت مدیر وبسایت

گیلان - املش

1 هفته پیش

منطقه ییلاق هلو دشت گیلان در کجا واقع شده است؟

در دل ارتفاعات استان گیلان، نزدیک دهستان لات لیل در شهرستان املش، بهشتی با دریایی از ابر نهفته است. این منطقه سردسیر و بی نظیر، ییلاق هلو دشت یا به زبان محلی هالی دشت یا هلی دشت می باشد. هلو دشت بیش از 1000 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و در 30 کیلومتری مرکز شهر املش واقع شده است.

ییلاق هلو دشت تابلویی بی بدیل از عشق‌بازی خدا با طبیعت است. جایی که آسمان به زمین نزدیک شده و امواج پنبه ای ابرها صورت انسان را نوازش می دهند. با رسیدن به این دهکده چشمان خود را ببندید تا همه حواس شما درگیر جذابیت آن شوند. صدای پای اسبان و زنگوله گوسفندان و گاو ها، گوش را می نوازد. بوی خاک خیس و باران خورده مشام انسان را به بازی می گیرد. رطوبت، خنکی و نرمی ابرهایی که مهمان زمین شده اند پوست شما را نوازش می دهند و در نهایت با گشودن چشم، چنان بهشتی را پیش رو خواهید دید که محو زیبایی و شگفتی آن خواهید شد.

در استان گیلان، پس از رسیدن به شرق رشت و گذر از لاهیجان و لنگرود، شهر املش دیده می شود. با گذر از جاده لات لیل بلوردکان، در مسیر رسیدن به ییلاق هلو دشت قرار خواهید گرفت. این مسیر در زیبایی و جذابیت چیزی از مقصد خود کم ندارد. جاده ای پوشیده شده از جنگل های توسکا، ممرز و فندق و باغ‌های چای که چشم هر مسافری را مجذوب خود می سازد.

با ییلاق هلو دشت گیلان بیشتر آشنا شوید

در ارتفاعات شهرستان املش دهکده ای بکر و با جمعیت بسیار کم به نام ییلاق هلو دشت وجود دارد. ارتفاعی که این منطقه از سطح زمین دارد باعث شده است که در روزهای آفتابی، از دامنه کوه های این منطقه، دشت مسطح و جلگه ای شرق گیلان را به زیبایی هرچه تمام ببینید. نمایی از بالا و از شهرهای رودسر، لاهیجان، لنگرود و آستانه اشرفیه که دیدن آن بسیار هیجان انگیز است. طبق آمار سرشماری در سال 1395 تنها سه خانواده در این دهکده زندگی می کنند. با این وجود در فصل سرد زمستان، این منطقه خالی از سکنه و انسان خواهد شد.

طبیعت بکر و زیبای ییلاق هلو دشت

از ییلاق هلو دشت که بالاتر رویم یکی دیگر از مناطق دست نخورده و بکر شمال کشور دیده می شود. نام این روستا خصیل دشت است. این روستا در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا واقع شده است. به همین دلیل از زمستان های پر برف و بسیار سردی برخوردار می باشد. تماشای مناظر بهاری این منطقه با پوشش سرسبز پوشیده از برف لذت فراموش نشدنی به همراه دارد. خصیل دشت در دل ابرها جا خوش کرده است.

فصل بهار بهترین فصل برای رفتن به خصیل دشت می باشد. از جذابیت های این بخش از استان گیلان، گیاهان دارویی است که در دل کوه های آن رشد کرده اند. گیاهانی چون کاکوتی و شش شاخ. از جاذبه های دیگر این منطقه قهوه خانه سنتی و بسیار زیبایی است که با صندلی و تخت های کهنه و قدیمی خود، میزبان گردشگران زیادی شده است. ترکیب بوی چای و قهوه با صدای هیزم و بوی چوب سوخته در ذهن شما نقشی از خاطره ای زیبا به تصویر خواهد کشید.

اقامت در خانه های روستایی در این محل یا کمپ زدن در دل طبیعت و گذراندن شب در زیر آسمانی که به زمین نزدیک شده است بی نظیر خواهد بود. در مسیر ییلاق هلو دشت و قبل از رسیدن به آن، روستایی دیگر با مناظر غیر قابل وصف دیده می شود که به بلوردکان شناخته می شود. وجود رودخانه خروشان، طبیعت جنگلی و پر‌درخت و آثار تاریخی پل صفویه و کاروانسرای قدیمی، این روستا را مرکز توجه بسیاری از گردشگران و مسافران قرار داده است.

خصیل دشت، منطقه ای پوشیده از گیاهان دارویی

اسکان و اقامتی مطمئن در سفر به مناطق دیدنی گیلان

 گوشه گوشه استان گیلان از جلوه های بی بدیل طبیعی برخوردار است. چنانچه قصد سفر به این نقطه از کشورمان را دارید و به دنبال مکانی مطمئن برای اقامت خود هستید، به ما اعتماد کنید. شما در سفر خود می توانید برای اجاره ویلا تالش و سرخرود بابلسر یا اجاره سوئیت بابلسر و تالش روی ما حساب کنید. ما کلیه شرایط اسکان در محیطی مطمئن، زیبا و آرامش بخش را به صورت تلفنی و اینترنتی برای شما مسافران عزیز فراهم نموده ایم. چنانچه مایل هستید در یک ويلا استخردار سرخرودی اقامت داشته باشید یا به دنبال ويلا اجاره اي سرخرود با امکانات کامل می گردید، کافی است با ما در تماس باشید. ما طبق خواسته، نظر و بودجه ای که شما برای سفر خود در نظر دارید، گزینه های ایده‌آلی پیشنهاد داده و معرفی خواهیم کرد.

سوالات متداول

  • با توجه به بکر بودن منطقه ییلاق هلو دشت، رعایت چه نکاتی به حفظ این بهشت دوست داشتنی کمک خواهد کرد؟ این مناطق به دلیل زیبایی، کانون توجه بسیاری از مسافران می باشد. حفاظت از این روستاهای بکر وظیفه همه گردشگران است. روشن کردن آتش در مناطقی که دارای درخت و پوشش گیاهی هستند امری اشتباه بوده و سبب آسیب رساندن به گیاهان این منطقه خواهد شد. حرکت خودروهای آفرود بر روی زمین های پوشیده از گیاهان، خرابی و از بین رفتن  زیبایی ییلاق هلو دشت را در پی خواهد داشت. با رها کردن زباله ها در دل طبیعت زنده، مرگ تدریجی آن را باعث شده اید. رعایت کلیه این نکات، زیبایی این بهشت را برای فرزندان ما نیز قابل دیدن خواهد گرد.
  • با وجود نبود یا کمبود امکانات در ییلاق هلو دشت، همراه داشتن چه لوازم، وسایل یا مواد غذایی در سفر به این منطقه لازم و ضروری می باشد؟

چنانچه قصد سفر به ییلاق هلو دشت و اقامت در آن را دارید، همراه داشتن کمک های اولیه و به تعداد وعده های غذایی که در آنجا هستید، مواد غذایی لازم و ضروری است. همراه داشتن پاور بانک برای شارژ گوشی، امکان عکسبرداری و فیلمبرداری بیشتری را برای شما فراهم می آورد. فراموش نکنید که در این سفر لباس های گرم به همراه داشته باشید. پیش از ورود به جاده ییلاق هلو دشت، باک ماشین خود را پر کنید تا بدون نگرانی ارتفاعات را بالا رفته و بتوانید همه زیبایی ها را به طور کامل ببینید.

دریایی از امواج ابرها، در بلندای ییلاق هلو دشت

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر