غار دانیال

مدیر سایت مدیر وبسایت

مازندران - سلمان شهر

1 سال پیش

غار دانیال

این غار زیبا در ارتفاعات مشرف به سلمانشهر، در ۳۰ کیلومتری شرق تنکابن قرار دارد. مسیر دسترسی به غار دانیال از جنوب تنکابن و دامنه های زیبای البرز آغاز و به روستای چاری می رسد. کل فاصله تنکابن تا روستای چاری ۴ کیلومتر بوده و از روستا با پای پیاده به مدت ۱ ساعت زمان لازم است تا با عبور از ارتفاعات به دهانه غار رسید. داخل غار بسیار سرد بوده و آب گوارا و سردی هم در داخل آن جاری است. مواد آهکی چکیده از سقف غار منظره زیبایی دارد. پهنای غار از ۲ الى ۵ متر متغیر است و طول آن نامعلوم است و به گفته بومیان به ۶۰۰۰ متر می رسد. شباهت زیادی بین این غار و غار علیصدر وجود دارد. این محل برای اجرای تور طبیعت گردی برای هر گروه سنی جالب و دلپذیر است .

از این رو اگر قصد سفر به سلمان شهر و دیدن از غار دانیال دارید می توانید با انجام اجاره ویلا از سایت ویلایار اقامتی خوش را برای خود و خانواده خود رقم بزنید.

زندگی جانوری این غار دانیال محدود شده به حشراتی مثل پشه و حیواناتی مثل خفاش و آبزیانی از جمله قورباغه و خرچنگ می‌باشد. و نکته جالب توجه اینکه عنکبوت موش شکل مازندران که بومی حوالی غار دانیال میباشد در این منطقه زندگی می کند.
معنای نام غار دانیال را از نزدیک‌ترین روستا به این غار گرفتند. از دیگر اسم های  این غار را می‌توان به کرد کوی و گرده کوه و چاری نام برد.

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر