تصاویر و راهنمای سفر به دریاچه شورمست در سوادکوه مازندران

مدیر سایت Admin2

مازندران - سواد کوه

6 ماه پیش

دیروز که در حال تحقیق در مورد دریاچه سراگاه بودم، هنگام صحبت کردن با یکی از بومیان محلی از دریاچه ای صحبت کرد که اسمش برایم کمی عجیب بود! وقتی که با وجود نزدیکی به دریاچه رویایی سراگاه شروع به تعریف کردن از شورمست کرد، برایم جالب بود که بدانم چرا این دریاچه برایش جذاب است و او نیز در پاسخ چنین گفت! 
شورمست دریاچه ای است که با این که شور نیست، مستت می کند!
حدس زدم باید جای بسیار زیبایی باشد و البته بی راهه هم نگفت چرا که می توان گفت، دریاچه شورمست یک قطعه از بهشتی است که ما می توانیم آن را تصور کنیم. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

دریاچه شورمست کجاست؟

دریاچه شورمست تنها دریاچه سوادکوه است که تقریبا تا محل اجاره ویلا دریاکنار و اجاره ویلا خزرشهر حدود 1 ساعت و نیم فاصله دارد. 
اما اگر می خواهید از طریق تهران به این دریاچه برسید باید مسیر را به شرح زیر دنبال کنید:
وقتی که شروع کردید تا از تهران به سمت شمال و مازندران بیایید، باید جاده فیروزکوه را انتخاب کنید، همان جاده ای که می تواند شما را به قائم شهر برساند. وقتی که حدود 65 کیلومتر از این جاده را طی کردید به پل سفید می رسید. باز هم کمی جلو بروید تا پمپ بنزین را رد کنید. کمی جلو تر و در سمت راست تابلوی شورمست را می بینید. با اینکه تابلو سمت راست است اما مسیر از سمت چپ شروع می شود. پس با احتیاط کامل دور بزنید و در مسیر دریاچه شورمست قرار بگیرید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

 آنچه خوب است در مورد دریاچه شورمست بدانید

وقتی که به دریاچه شورمست رسیدید احتمالا دیدار از یک دریاچه زیبا در میان درختان جنگلی و بلند قامت توسکا، می تواند آرامشی متفاوت را برایتان به ارمغان آورد. این دریاچه تقریبا 15 هکتار است که وسعتش واقعا چشم گیر است اما نهایت توجه برای بهره مندی از این دریاچه را داشته باشید چرا که برخی جاها عمقش به 7 متر هم می رسد و یک لحظه غفلت ممکن است سفرتان را خراب کند. 
به علت این که این دریاچه به پایتخت نزدیک است و تقریبا خوش مسیر است در پایان هفته ها معمولا مملو از شهروندان تهرانی است چرا که در طول یک ساعت می توانند خودشان را از دود و دم نجات دهند و به هوای پاک و طبیعتی وصف ناپذیر برسند. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

امکانات رفاهی در کنار دریاچه شورمست 

از آن جا که دریاچه شورمست به شهر نزدیک است و به عنوان پاتوقی برای توریست ها تبدیل شده و معمولا در تمام روزها مسافر و گردشگر به آن جا مراجعه می کند امکانات رفاهی برای آن در نظر گرفته شده است. 
وجود پاسگاه انتظامی به نظم و امنیت این مکان کمک می کند. بنابراین اگر دچار مشکلی شدید به آن ها مراجعه کنید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال
وجود سرویس بهداشتی، نیز دغدغه بسیاری از خانواده ها را کاهش داده است. 
اما هر چند می توانید در فضای سبز اطراف دریاچه اقامت کنید و با برپا کردن چادر یا پهن کردن زیلو، اقامتگاه موقتی برای خود دایر کنید اما در محوطه وجود اقامت گاه هایی ساده نیز می تواند به شما امنیت بیشتری بدهد. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال
یکی از امتیازهای محل دریاچه شورمست فضای بازی است که در اختیارشماست و می توانید به راحتی با خودرو در آن تردد کنید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

در کنار دریاچه شورمست برای غذا چه کنیم؟

بهتر است که غذای طبخ شده به همراه داشته باشید یا این که بساط پخت و پز را در همان مکان، فراهم سازید. متاسافانه در این مکان رستورانی وجود ندارد اما بوفه تنقلات در این مکان می تواند مایحتاج تان را تا حدی مرتفع سازد. 
در برخی ایام سال، دکه کوچکی که در کنار دریاچه برپا می شود، ارائه کننده غذای سنتی است و این امکان نیز می تواند مشکل شما را برطرف کند. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

امکانات تفریحی در کنار دریاچه شورمست چیست؟

در کنار دریاچه شورمست محیط بسیار بازی فراهم است که می توانید یک تیم فوتبال خانوادگی در آن جا راه بیندازید و حسابی بازی کنید! اما وجود امکاتات تفریحی دیگر نظیر

  1. قایق سواری پدالی
  2. اسب سواری 
  3. دوچرخه سواری
  4. ماهیگیری 
  5. تاب بازی 

و غیره می تواند حسابی به شما لذت دهد. 
البته کسانی که علاقه به جنگل دارند، می توانند در مسیر جنگلی و در فضای سبز کمی پیاده روی کنند و از طبیعت لذت ببرند اما باید توجه داشت که زیاد از حد از مسیر نباید دور شد. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

چه فصلی به دریاچه شورمست برویم؟

این که چه فصلی باید به شورمست سر بزنید کاملا به سلایق شما ارتباط دارد. اگر از آن جمله افرادی هستید که دوربین به دست هستید، تا از صحنه های زیبا عکس برداری کنید، بهار و تابستان و پاییز و زمستان در کنار دریاچه شورمست برایتان سرشار از سوژه است. 
اگر به دنبال مکانی دنج برای پناه بردن از گرمای تابستان هستید، دریاچه شورمست و محیط سر سبز اطرافش بهترین انتخاب است. اگر به دنبال زنده شدن و طراوت بهاری هستید، در فصل اول سال جایی به خوبی شورمست نیست. اما زمستان هایش با این که سرد و خشک و یا پر برف است  باز هم مکانی برای لذت بردن توریست هایی است که طبیعت گرا هستند. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

با چه خودرویی به محل دریاچه شورمست برویم؟

بسیاری از افراد نگران این هستند که هنگام رفتن به مکان های تقریبا ناشناخته، در جاده بمانند. خوشبختانه جاده ها در سال های اخیر در حال بهبود می باشند. مسیر دریاچه شورمست تا حد زیادی آسفالته است و چند کلیومتری باقی مانده تا رسیدن به محل دریاچه، به صورت خاکی است.

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

مسیر از کوهستان نمی گذرد و ناهمواری در آن دیده نمی شود بنابراین کوله بار خود را ببندید و با خیال راحت با هر خودرویی که دارید به مسیر شورمست بزنید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

برای اقامت در کنار شورمست چکار کنیم؟

تهرانی ها و بومی های مازندران معمولا بعد از یک پیک نیک یک روزه به منزل خود باز می گردند اما کسانی که از راه های دورتر به این محل می آیند می توانند اتاقک هایی در این محل اجاره کنند و به عنوان سرپناه از آن استفاده کنند. 
برپا کردن چادر هم به شما این امکان را می دهد که از هوای طبیعی در کنار دریاچه بیشتر لذت ببرید و آسمان شب و زیبایی هایش را از دست ندهید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال
اما اگر به دنبال مکانی امن تر هستید توصیه می کنیم که به یکی از شهرهای مازندران بروید و با اجاره ویلا در آن، لذت و امنیت اجاره ویلا در شمال را بچشید. به عنوان یک توصیه همیشگی، به توریست هایی که در انتخاب مکان اقامت، وسواس به خرج می دهند می توان گفت که، اجاره ویلا در دریاکنار و یا اجاره ویلا در خزرشهر می تواند بهترین پیشنهاد برای این توریست ها باشد.

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

از مزیت های اجاره ویلا در این مناطق این است که، به جاذبه های گردشگری متفاوت بسیار نزدیک هستید و می توانید در یک روز، از چند جاذبه گردشگری شمال دیدن کنید. 
همچنین امکان اجاره ویلا استخردار نیز فرصتی فراهم می کند که تمام امکانات ویلای لاکچری را در اختیار داشته باشید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

نکات اضافی در رابطه با تفریح در کنار دریاچه شورمست

اولین نکته ای که وجود دارد این است که امکانات لازم نظیر لباس مناسب برای بچه ها، خوراکی و غیره به همراه داشته باشید. 

  1. پاور بانک به همراه داشته باشید 
  2. اگر با تور و اتوبوس می خواهید به این مکان سفر کنید هزینه ورودی هر اتوبوس 10 هزار تومان و هزینه ورودی هر خودرو 4هزار تومان است. 
  3. در کنار دریاچه مراقب فرزندان خود باشید
  4. در کنار دریاچه مرغابی ها و پرنده هایی وجود دارند که ممکن است فرزندان تان را به دنبال خود بکشند از این موضوع نیز غافل نشوید. 
  5. در صورتی که نیاز دارید تا برای طبخ غذا یا ماهی دودی آتش روشن کنید، سعی کنید آتش کوچک باشد و بعد از استفاده سریع آن را خاموش کنید و جلوی دود کردن آن بگیرید. 

دریاچه شورمست جاذبه گردشگری شمال

آیا در رابطه با دریاچه شورمست سوال دیگری دارید که در این متن به آن پاسخ داده نشده است؟ آن را از ما بپرسید. 
 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر