دیدنی ترین تصاویر از دریاچه سراگاه نگین غرب گیلان در تالش

مدیر سایت Admin2

گیلان - تالش

10 ماه پیش

وقتی برای اولین بار تصاویری از دریاچه سراگاه را دیدم متوجه شدم که الهام یابی بسیاری از نقاشان چیره دست، دقیقا از کجا بوده است. هر کس که دریاچه سراگاه را دیده باشد و ذوق هنری و نقاشی دارد، قطعا چند اثر ماندگار از خود به جای می گذارد.
دریاچه سراگاه همان جایی است که آبش انقدر زلال و زیبا است که انعکاس گر کوه و مناظر اطراف است به طوری که نمی توان نمونه ای برایش ذکر کرد.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

دریاچه سراگاه کجاست?

برای این که بتوانید به دریاچه سراگاه بروید، باید روانه غرب گیلان شوید و خود را به تالش برسانید. وقتی که حدود ده کیلومتر از تالش رد شدید، به سراگاه می رسید که این دریاچه زیبا همچون نگینی فیروزه ای در میان جنگل هایش برق می زند.  

دریاچه سراگاه تالش گیلان
اگر بخواهید از بومیان در مورد این مکان سوال کنید ممکن است شما را با نام هایی مثل سد سه راه گاه شما را راهنمایی کنند بنابراین به آن ها اعتماد کنید.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

پیدایش دریاچه سراگاه چگونه بوده است؟

معمولا در شمال کشور هر جا دریاچه ای تشکیل شده یا حاصل رانش زمین بوده و زلزله، و یا این که از ایجاد سد بر روی آب دریاچه ای خلق شده است.
سد سه راه گاه، یا دریاچه سراگاه نیز از چشمه هایی که در بستر دریاچه می جوشند تشکیل شده اند و محیط را جذاب تر کرده اند.  زلال بودن آب دریاچه در کنار تلالو نقره ای آفتاب منظره ای خلق می کند که شاید هیچ جا ندیده باشید.
تصور کنید که منظره کوه و جنگل در آب افتاده باشد و در انعکاسی ظریف و دقیق، نور خورشید هم بر زیبایی آن بیفزاید! واقعا بی نظیر است.
البته گفته شده که چشمه های اطراف نیز از جمله تامین کننده های آب در این دریاچه است.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

محیط شناسی دریاچه سراگاه

دریاچه سراگاه متعلق به روستایی با همین نام است که در اطراف دریاچه سرشار از درختان زیبا و کوهستانی است که می توان به آن کوه درخت گفت.
اینجا تلفیقی از کوه و جنگل و آب است که محیطی برای پیک نیک بهاره و تابستانه توریست ها  و بومیان محل است.
اگر کمی افق دیدت را بیشتر کنی، به شالیزارهایی برخورد می کنی که در برخی از ایام سال عطر برنج آن ها به مشامت می رسد. این شالیزار ها در اطراف دریاچه واقع شده اند و از آب بستر دریاچه نیز استفاده می کنند.
همانطور که گفتیم باغات زیادی در این محل واقع شده است، که باغ کیوی از جمله این باغ هاست. اگر دوست دارید بدانید درخت کیوی چگونه است و باغ آن به چه صورت است حتما به اطراف دریاچه سراگاه بروید.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

پرورش ماهی در دریاچه سراگاه

از آن جا که این محل دارای آبی زلال و تمیز است، بومیان منطقه از گوشه گوشه ی آن برای پرورش ماهی استفاده می کنند و میزانی از نیاز بازار و نیاز روزانه خود را تامین می کنند.  ماهی های پرورش یافته در دریاچه سراگاه انقدر اورگانیک و طبیعی بار آمده اند که مرغ های ماهی خوار هم به این حقیقت پی برده اند. اگر هیچ وقت مرغ ماهی خوار ندیده اید، و شکار طبیعی اش را مشاهده نکرده اید، اندکی در کنار دریاچه سراگاه به آن ها توجه کنید. این صحنه ها واقعا بی نظیر است.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

امکانات رفاهی تفریحی در اطراف دریاچه سراگاه

از آن جا که توریست های زیادی هر سال روانه این منطقه می شوند، به همین دلیل، امکانات تفریحی متعددی برای علاقمندان در نظر گرفته شده که شامل موارد زیر می باشند:

 1. کرایه دوچرخه
 2. کرایه قایق پارویی
 3. کرایه قایق موتوری
 4. اسب سواری

دریاچه سراگاه تالش گیلان

تفریحات کنار دریاچه سراگاه

اگر عاشق طبیعت باشید به تنهایی پا گذاشتن در کنار این دریاچه روح تان را سرشار خواهد کرد اما اگر هنوز هم به دنبال چیزهای الهام بخش هستید، سعی کنید

 1. به فضای سبز اطراف بروید و از باغات کیوی، جنگل و کوه لذت ببرید
 2. عکس های هنری بگیرید
 3. از انعکاس محیط بر آب دریاچه عکس بگیرید
 4. قایق پارویی سوار شوید و آرام برای خودتان چرخ بزنید
 5. بساط چایی را پهن کنید و با درست کردن آتشی کوچک چای اتشی درست کنید
 6. تاب ببندید و تجربه ای متفاوت خلق کنید
 7. اسب سواری در کنار دریاچه نیز لطف دیگری دارد

دریاچه سراگاه تالش گیلان

جاذبه گردشگری نزدیک به دریاچه سراگاه

دریاچه سراگاه در میان جنگل و کوه واقع شده است بنابراین اگر به دنبال جاذبه های طبیعی هستید می توانید به هر طرف که رو کنید این جاذبه ها را مشاهده کنید، اما توصیه اکید داریم که حتما به روستای هشتپر هم بروید. در این روستا می توانید طراوت متفاوتی از درختان و طبیعت را درک کنید.
این روستای زیبا و دیدنی نگینی در میان جنگل و کوه است که جمعیت آن به سختی به 1000 نفر می رسد.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

چه فصلی به دریاچه سراگاه برویم؟

معمولا در شمال ایران، جاذبه های گردشگری 4 فصل هستند.

 1. اگر به دنبال طراوت و تازگی هستید بهار بهترین فصل برای سفر و دیدار از دریاچه سراگاه است
 2. اگر عاشق خوشگذرانی در محیطی خنک در دل تابستان هستید، دریاچه سراگاه را فراموش نکنید
 3. اگر به دنبال پاییزی رنگارنگ در کنار دریاچه ای آرام هستید، بهترین مکان در گیلان، دریاچه سراگاه است
 4. اگر به هوای برف آلود در کنار دریاچه ای زلال علاقه دارید، می توانید به این مکان بیایید و منظره ای ببینید که این دریاچه را زیبا تر کرده است.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

با چه خودرویی به دریاچه سراگاه برویم؟

با توجه به این که مکان این دریاچه در میان جنگل است، شاید فکر کنید که جاده منتهی به دریاچه نا سازگار باشد اما جاده برای عبور هر نوع خودرو مناسب است و جای نگرانی نیست. علاوه بر این وجود مناظر زیبا و جنگلی در اطراف جاده نیز به شما لذتی دیگر خواهد بخشید

دریاچه سراگاه تالش گیلان

اقامت در نزدیکی دریاچه سراگاه چگونه است؟

به طور خاصی توصیه می شود که هرگز در دل جنگل ها و در کنار دریاچه ها اقامت نداشته باشید، اما برای اقامت می توانید با اجاره ویلا در شمال، و یا اجاره ویلا در چند کیلومتری این مکان زیبا، از مکان امن خود اطمینان داشته باشند. اجاره ویلا تالش یکی از بهترین پیشنهاد هایی است که می توان به شما داشت. البته در این مکان ویلاهای مختلفی وجود دارد که اجاره ویلا استخردار از جمله پیشنهاد های خاص به توریست هایی است به دنبال لذت و بهره مندی 100 درصدی خود از سفر هستند.

دریاچه سراگاه تالش گیلان

آیا هنوز سوالی در رابطه با این جاذبه گردشگری در ذهن تان مانده است؟

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر