لذت پیک نیک یک روزه در کنار مرداب كندوچال در چالوس

مدیر سایت Admin2

مازندران - چالوس

6 ماه پیش

چندی پیش تصمیم گرفتم در مورد مرداب زیبای هسل بنویسم تا نظر مردم را در مورد مرداب ها عوض کنم. هر چند می توانید اطلاعات کامل از مرداب هسل را از اینجا بخوانید اما برای ماندگاری بیشتر این نام در ذهنتان دوست دارم همین حالا آن را با نام مرداب قرمز رنگ در ذهن ثبت کنید. 
مرداب هسل دارای ویژگی خاصی بر سطح مرداب بود که موجب می شد در فصول مختلف رنگ این مرداب تغییر کند و در اواخر پاییزو  زمستان به نهایت زیبایی و قرمز رنگی برسد. می توانید فکرش را بکنید که یک پهنه یاقوتی رنگ در دل جنگل زرد پاییز چقدر زیبا می تواند باشد. 
اما در استان مازندران مرداب های دیگری نیز هستند که رعب و وحشت پنهان در نام مرداب را کاملا زیر سوال برده اند. مثلا شما آیا می توانید به مرداب هسل نگاه کنید و رعشه به تنتان بیفتد؟ قطعا نه. 
 مرداب كندوچال نیز یکی دیگ مرداب هایی است که برای توریست ها و بومی های مازندران بسیار اهمیت دارد.

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

اطلاعاتی در مورد مرداب كندوچال

مرداب كندوچال یکی دیگر از مرداب های خاص مازندران است که چالوس، افتخار میزبانی ان را دارد. این مرداب در برخی موارد به عمق 5 متر نیز می رسد بنابراین باید کمی آن را خطرناک در نظر گرفت. البته پهنا و وسعت 10 هزار متری این مرداب نیز خود به جذابیت های آن افزوده است.
این مرداب را نمی توان به صورت آبی کاملا ایستا و راکد شناخت چرا که آب آن از چشمه های اطراف تامین می شود و به طور جالب توجهی با طعم شیرین سال های سال در حال زندگی است. 
این مرداب زیبا حدود 730 متر از سطح دریا فاصله دارد پس می توان حدس زد که در حوالی آن از هوای شرجی خبری نیست. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

محل قرار گرفتن مرداب كندوچال

برای حضور در کنار مرداب كندوچال لازم است که پا به جاده چالوس بگذارید و به محل جنگل فین یا فی ین بروید تا بتوانید در اعماق این جنگل بکر، مرداب را مشاهده کنید. 

منظره دیدنی اطراف مرداب كندوچال

یکی از دلایلی که توریست ها را به سمت این مرداب می کشاند قطعا منظره اطراف آن است. از هر جهت که فکر کنید منظره ای که کندوچال در ان واقع شده دیدنی است. تصور کنید در دل جنگلی سر سبز و بکر، این مرداب قرار گرفته پس باید گیاهان جنگلی و درختان به طور زیبایی ان را احاطه کرده باشند. 
اما نکته دیگر در این باره این است که این مرداب همچنان ماهیت مردابی خود را حفظ کرده و در اطرافش و نی زار هایی قرار دارد که می تواند یک نوع هشدار برای توریست ها باشد. 
البته امیدواریم که چیدن نیلوفرهای مردابی در سطح این مرداب شما را به سمت گل ها فریفته نکند چرا که خطر دقیقا همانجاست. 
وجود نیلوفرهای مردابی و گیاهان زیبا بر سطح این مرداب موجب شده که منظره آن زیبا باشد اما خطر آن را نباید از ذهن دور کرد. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

بهترین زمان سفر به مرداب كندوچال

سفر به طبیعت اختصاص به زمان خاصی ندارد اما اگر می خواهید از این مرداب یک هکتاری در فصل سبز سال بهره مند شوید بهار و تابستان بهترین زمان برای بهره مند شدن از آن است. 
در فصل پاییز کمی اطراف مرداب به رنگ های گرم مثل نارنجی و زرد تغییر رنگ پیدا می کند اما کماکان باز هم زیباست. نکته دیگر هم این که در فصل زمستان باران و برف و برودت هوا به گونه ای است که اجازه نمی دهد از محیط خیلی لذت ببرید. البته باز هم انتخاب با خودتان است. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

مسیر رسیدن به مرداب كندوچال

برای این که به مرداب کندوچال برسید، باید مسیر چالوس را طی کنید تا این که به جنگل فین برسید. معمولا راه های جنگلی تاحدی آسفالته و تا حدی خاکی است. اما خیالتان راحت که برای رسیدن به کندوچال نیاز به خودروی خاصی ندارید. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

تفریحات کنار مرداب کندوچال

از جمله تفریحاتی که در این محل می توان داشت می توان به:

 1. عکاسی
 2. غرق شدن در خیال در کنار مرداب 
 3. مدیریت یک پیک نیک یک روزه 
 4. دراز کشیدن کنار مرداب و تماشای آسمان زیبا 
 5. پرسه زدن در جنگل 

معمولا مردم در اواخر هفته به این منطقه می آیند و با برپا کردن چادر یک روز در آرامش طبیعت به سر می برند. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

اقامت در شب در کنار مرداب كندوچال

همانطور که گفتیم، مرداب كندوچال در دل جنگل واقع شده است. این منطقه نه تنها محیطی برای زیست گاه پرندگان تبدیل شده بلکه وحوش نیز در دل شب به مرداب می آیند تا از آب شیرین آن بنوشند بنابراین توصیه اکید داریم که قبل از غروب خورشید حتما محیط را ترک کنید تا دچار غافلگیری در میان چنگال حیوانات نشوید. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

برای اقامت در نزدیکی مرداب كندوچال چه کنیم؟

اقامت در دل جنگل قطعا از طرف هیچ عقلی پذیرفته نیست. بنابراین شما می توانید خودتان را در اولین مرحله به چالوس برسانید و با اجاره ویلا چالوس، یک شب را به راحتی سپری کنید و از دیدنی های دیگر این منطقه در روز بعد لذت ببرید.

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

اگر هم دوست دارید به محیطی خاص بروید و در شهرک های اختصاصی اقدام به اجاره ویلا کنید می توانید با کمی طی مسیر، به دریا کنار و خزرشهر بیایید و با اجاره ویلا دریاکنار و یا اجاره ویلا خزرشهر، اقامت خاص و امنی را تجربه کنید. مخصوصا اگر به دنبال اجاره ویلا استخردار هستید در خزرشهر می توانید به هدف خود برسید. 

محیط اطراف مرداب به گونه ای است که می توانید صبح زود خودتان را به آن جا برسانید و در سایه دلنشین و عطر درختان جنگلی صبحانه ای جنگلی تدارک ببینید و بساط ناهار را همانجا بچینید و روی آتش کباب درست کنید. 

مرداب کندوچال جاذبه گردشگری شمال چالوس

امکانات لازم برای سفر به مرداب كندوچال

از جمله امکانات لازم می توان به:

 1. آب آشامیدنی 
 2. دارو – وسایل امدادی
 3. کفش مناسب 
 4. لباس مناسب برای بچه ها به تناسب فصل
 5. پشه گیر برای کودکان 
 6. غذا و میوه 
 7. موبایل – پاوربانک 

و مواردی نظیر این اشاره داشت. 
نظر خود را در رابطه با این منطقه توریستی با ما در میان بگذارید. 
 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر