پارک جنگلی هلومسر به همراه تصاویر و راهنمای گردشگری

مدیر سایت Admin2

مازندران - آمل

8 ماه پیش

جنگل گردی برای بسیاری از توریست هایی که به مازندران سفر می کنند یکی از مهم ترین هدف هاست. اما برای کسانی که به دنبال راحتی و رفاه در کنار طبیعت گردی هستند پارک های جنگلی اولیت بیشتری تا جنگل های بکر دارد. هر چند اگر دمی در خاک های خوش عطر و در کنار درختان شبنم نشسته ی جنگل های بکر مثل لفور قدم بزنید نظرتان کلا عوض می شود اما این حق شما است که بدانید کدام پارک های جنگلی در شمال کشور در نزدیکی شما است تا به دیدار آن بروید و برای یک پیک نیک یک روزه برنامه ریزی کنید.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل
قبل از این که بخواهیم به شما پارک جنگلی هلومسر را معرفی کنیم، لازم است که ابتدا بدانیم که شما در حوالی کدام شهرها ساکن هستید. اگر اقدام به اجاره ویلا در شمال کرده اید و یا این که مثل بسیاری از توریست هایی که اجاره ویلا را ترجیح می دهند به مناطق لاکچری قصد سفر دارید، بهتر است که انتخاب خود را محدود به یکی از دو پیشنهاد برتر یعنی اجاره ویلا دریاکنار و اجاره ویلا خزرشهر نمایید. حتی اجاره ویلا استخردار در خزرشهر نیز امکان پذیر است.
اما هر چقدر هم که فاصله زیادی تا آمل داشته باشید دیدار از پارک جنگلی هلومسر لطف دیگری دارد.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

پارک جنگلی هلومسر کجاست؟

برای رسیدن به پارک جنگلی هلومسر باید به مسیر جاده آمل بروید و دقیقا آن جا که به جاده روبروی امام زاده عبدالله علیه السلام می رسید، مسیر را شناسایی کنید.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

چرا پارک جنگلی هلومسر یک انتخاب خاص است؟

پارک های جنگلی در حقیقت نسخه ای ویرایش شده و بهبود یافته از جنگل هایی است که روزی به بکر بودن خود می بالیدند. برای این که در مسیرهای شهری، مکانی برای تفریح و استراحت برای توریست ها باشد، پارک های جنگلی احداث شدند که برخی از آن ها با دستکاری جنگل های طبیعی و چند میلیون ساله رخ داده است.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل
پارک جنگلی هلومسر یکی از بزرگترین و مشهور ترین پارک های جنگلی شمال کشور و مازندران است که در بیرون از فضای شهری آمل و در جاده و مسیر امام زاده مشهوری به نام امام زاده عبدالله قرار دارد.
فرآیند ساخت این پارک به صورت فاز بندی شده بوده و طی فاز اول، که این پارک برای استفاده عموم آزاد شد امکانات مناسبی برای توریست ها در آن در نظر گرفته شد.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

لذت پرسه زدن در پارک جنگلی هلومسر

معمولا پارک های جنگلی دارای تنوع گیاهی است به همین خاطر سلایق مختلف را به خود جذب می کنند. از جمله ویژگی های پارک جنگلی هلومسر، این است که از درختان بلند قامتی برخوردار است که قدم زدن زیر آن ها، در کنار نور آفتابی که از لابلای درختان به زحمت خود را به زمین می رسانند لذت خاص و منحصر به فردی دارد.
این پارک جنگلی در مازندران در تمام فصول سال بهترین امکان برای گردش و تفریح توریست ها را فراهم می کند.
معمولا گردشگرانی که در مسیر خود از جاده مذکور می گذرند برای میل کردن صبحانه یا ناهار این پارک را انتخاب می کنند.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

امکانات رفاهی تفریحی پارک جنگلی هلومسر

در پارک جنگلی هلومسر تصمیم بر آن بوده که حدود 67 هکتار را برای میزبانی توریست ها امکانات دهی کنند از این رو در فاز اول تقریبا یک سوم از این مساحت را مورد بازسازی قرار داده اند.
هر چند سایه درختان جنگلی بهترین پناهگاه برای توریست ها است اما برپایی آلاچیق های بسیار زیاد در جای جای این پارک جنگلی یکی از بهترین امکاناتی است که برای رفاه حال توریست ها در نظر گرفته شده است.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل
اگر برای نماز خواندن به اول وقت بودن توجه دارید قطعا می توانید در مکانی که بساط کرده اید، با یک قبله نما، مکان مشخص برای نماز را بیابید اما به پاس اهمیتی که دست اندرکاران برای فریضه مقدس نماز قائل بوده اند برپایی یک نماز خانه بزرگ در اولین فاز از طراحی و ساخت این پارک جنگلی در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون این مکان در اختیار توریست هاست.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل
علاوه بر این، وجود امکاناتی مثل وسایل بازی، سرویس بهداشتی، نیز بر رفاه بیشتر توریست ها افزوده است.
نکته دیگری که وجود دارد این است که وجود فروشگاه ها و برخی رستوران ها و کافه ها در این مکان به توریست ها این امکان را می دهد که بدون دغدغه و اضافه بار به این محل بیایند و از فضای سر سبز لذت ببرند.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

جاده و مسیر این پارک جنگلی چگونه است؟

جاده ی منتهی به این پارک جنگلی تا حد زیادی از میان شهر می گذرد و بعد از طی کردن مسیر، به راحتی می توانید به محل پارک برسید. خوشبختانه در قسمت هایی از مسیر که از بین جنگل عبور می کنید جاده آسفالته است و جای هیچ گونه نگرانی از بابت خوش مسیر بودن راه نیست.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

در چه فصلی به پارک جنگلی هلومسر برویم؟

پارک جنگلی سرشار از درختانی است که برخی همیشه سبز هستند و برخی موسمی!
بنابراین برای این که بتوانید به تناسب نوع سلیقه خود از این جنگل بهره مند شوید توصیه می کنیم که
برای برخورداری از طراوت فضا در فصل بهار ، حوالی فروردین تا اواسط خرداد به دیدار این پارک بیایید.
اگر می خواهید در فصل گرم مکانی خنک و خوش آب و هوا برای استراحت داشته باشید، هلومسر بهترین مکان در مسیر آمل است.
همچنین برای این که بتوانید چهره رنگارنگ درختان و خش خش برگ ها را در زیر پایتان احساس کنید بهترین فصل پاییز است که تا اواسط آن برگ ها به زیباترین رنگ ممکن دست پیدا می کنند.
اما زمستان ها، در این پارک برفی، و سرد و کمی حزن انگیز است! البته تا سلیقه شما چه باشد.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل


اقامت در کنار پارک جنگلی هلومسر چگونه است؟

اگر قصد دارید تا در کنار پارک جنگلی هلومسر اقامت کنید، می توانید به سمت آمل بروید و با حرکت به سمت یکی از شهرهای اطراف و یا در خود آمل، اقدام به اجاره ویلا نمایید. هر چند امکان دارد اجاره ویلا جنگلی نیز در این حوالی امکان پذیر باشد اما توصیه اکید داریم که به فکر برپایی چادر در پارک برای شب نباشید.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

جاذبه های گردشگری اطراف پارک جنگلی هلومسر

در اطراف این پارک جنگلی می توانید از هر فضای سبزی به عنوان جاذبه گردشگری بهره مند شوید. اما چیزی که وجود دارد ، این است که نمی توان به این پارک سر زد و به پابوسی امام زاده عبدالله نرفت.

امکانات پارک جنگلی هلومسر

از جمله امکانات این پارک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. سرویس بهداشتی
  2. نمازخانه
  3. آبخوری
  4. آلاچیق
  5. سطل زباله
  6. غذاخوری نزدیک
  7. محل بازی کودکان
  8. بوفه و خرید اغذیه
  9. سیستم روشنایی در شب
  10. پوشش شبکه

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل

نکات پایانی برای لذت بردن از پارک هلومسر

پارک هلومسر هر چند که در فضای بیرون شهری دایر شده اما جایی است که معمولا توریست ها برای تفریح خانوادگی از ان بهره مند می شوند. جنگل گردی و پیاده روی از جمله پتانسیل های این مکان گردشگری است که البته امیدواریم به دلیل وجود پوشش شبکه موبایل، در تمام زمانی که در این مکان حضور دارید سرتان در گوشی نباشد و از این مکان لذت ببرید.

پارک جنگلی هلومسر جاذبه گردشگری شمال و آمل
هزینه ایاب و ذهاب به این مکان رایگان است و می توانید در تمام روزهای هفته به آن جا سر بزنید.
هر چند پارک هلومسر مکانی است که به صورت شبانه روزی باز است و می توان از آن بهره مند شد اما بهترین توصیه این است که فقط روزها از این فضا بهره مند شوید.

 

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر