بهترین تصاویر و راهنمای سفر به آبشار اوبن در ساری

مدیر سایت Admin2

مازندران - ساری

9 ماه پیش

وقتی برای اولین بار، عکسی از آبشار اوبن دیدم، چنان برایم لذت بخش بود که تصمیم گرفتم برای دیدار از آن مسیری حدود سه ساعت را طی کنم تا به آن برسم. 
آبشار اوبن یکی از جذاب ترین آبشارهای میان جنگلی است که در استان مازندران واقع شده و در مرز استان سمنان قرار دارد. از امتیاز های این آبشار که آبش هم شیرین است می توان به جنگلی بودن آن اشاره کرد که در تمام فصول سال جاری است و منظره ای فراهم کرده که شما از آن جا لذت ببرید و عکس های خاص یادگاری بیندازید. 
اگر بلد باشید عکس های خوبی بگیرید، هیچ کس باور نخواهد کرد که این تصاویر، به روستایی به نام سنگده در مازندران خودمان قرار دارد. 

آبشار اوبن ساری مازندران
علت نام گذاری آبشار اوبن چیست؟

آبشار اوبن با دو نام، شناخته می شود. یکی اوبن که مشهور ترین تر ایران است و دیگری هم بولا که محلی ها بیشتر به این نام آبشار بولا آن را می شناسند. 
اوبن یعنی زیر آب و علت این نام گذاری احتمالا به این خاطر است که این آبشار از یک چشمه بالادستی و خنک نشات می گیرد و در نهایت به رود تجن می ریزد که آبش شیرین است. 
به هر حال اگر در مسیر بمانید می توانید با گفتن عنوان آبشار اوبن یا آبشار بولا از بومی ها سوال کنید و مسیر را پیدا کنید. 

آبشار های مازندران

مسیر رسیدن به آبشار اوبن چگونه است؟

راستش این سوال را باید بر اساس محل اقامت تان پاسخ دهیم. هر چند پوشش وسیعی از مازندران را جنگل تشکیل می دهد، اما اگر مثل ما با اجاره ویلا در دریا کنار، یا اجاره ویلا در خزرشهر ساکن باشید، باید مسیری حدود 3 ساعت را طی کنید و از جاده های معمولی بگذرید تا نهایتا به بخش های جنگلی برسید. 

آبشارهای مازندران
اگر از طریق جاده هراز بخواهید به آبشار اوبن یا بولا برسید باید به نزدیکی پل سفید که رسیدید آرام تر رانندگی کنید تا از روستای سنگده و جاده آن عقب نمانید.
در مسیری که پیش رو دارید تا حدودی در مسیر شهری قرار دارید که جاده ها آسفالته است. بعد از این نیز مسیر طولانی تری را در جنگل سپری خواهید کرد که خوشبختانه آسفالته است اما کمی از مسیر مانده با جاده خاکی هایی روبرو می شوید که شن ریز هستند و می توان بدون نگرانی به خوبی در آن رانندگی کنید. 

آبشار اوبن ساری مازندران
دیدار از اوبن یک تیر و دو نشان است

وقتی که پا در مسیر رسیدن به آبشار اوبن می گذارید، از جنگل های سر سبزی عبور می کنید که لمس درختان آن حس طراوت به شما می بخشد مخصوصا اگر پیش از این نیز، نمی از باران بر آن ها پاشیده باشد. 
اما با رسیدن به اواسط جنگل، آن جا که فاصله ای تا مرز سمنان نیست، این آبشار رخ نمایی می کند و شما را به حیرت می اندازد. آبشاری که دامنه هایش چنان کشیده شده که علاوه بر ساختن مناظری زیبا و صدایی دل انگیز در میان جنگل در نهایت به رود می رسد تا نهایت به دریا بریزد. 

آبشار اوبن ساری مازندران

امکانات رفاهی آبشار اوبن چیست؟

از ان جا که اوبن در دل جنگل واقع شده است، باید انتظاری جز یک فضای جنگلی از ان نداشت. با توجه به این که ورودی این آبشار رایگان است باید انتظار داشت با جایی روبرو هستید که فروشگاه و سرویس بهداشتی و نظیر آن در محل وجود ندارد. اگر از جنگل لفور دیدن کرده باشید قطعا می دانید که شرایط جنگلی به طور مشابه بوده و بدون کمترین امکانات ارائه می شوند. 

آبشار اوبن ساری مازندران

با چه خودرویی به اوبن برویم؟

همان طور که در بخش مسیر یابی گفته شد، اوبن در دل جنگل واقع شده است اما از ان جا که جاده های خاکی و آسفالتی همه به گونه ای تخت شده اند که خودرو ها به راحتی در ان تردد می کنند، برای انتخاب نوع خودرو جای هیچ نگرانی نیست. 

آبشار اوبن ساری مازندران

چه فصلی برای دیدار از اوبن برنامه ریزی کنیم؟

برای دیدار از منطقه جنگلی سنگده در دودانگه ، بهترین زمان برای برنامه ریزی بهار و تابستان است، اما پاییز در حوالی آبشار اوبن هم زیبایی های خاص خود را دارد. اما به نظر می رسد مدیریت زمان بیش از هر چیز اهمیت دارد چرا که اگر برای برگشت از آبشار به تاریکی برخورد کنید جنگل دهشت خاصی دارد و ممکن است همراهان تان کمی بترسند. 

آبشار اوبن ساری مازندران
در فصل زمستان به دلیل بارش های مکرر و سریع و پر حجم و حتی برف مسیر صعب العبور می شود و نمی توان چنان که باید از مسیر لذت برد. 

آبشار اوبن ساری مازندران

برای اقامت در نزدیکی اوبن باید چه کار کنیم؟

به منظور اقامت در نزدیکی اوبن، شما می توانید در شهرهای اطراف مثل ساری، برای اقامت خود با اجاره ویلا بهترین شرایط را مهیا کنید. اما ما با وجود اجاره ویلا استخردار در حوالی دریاکنار و خزرشهر، مسیر طولانی اما دوست داشتنی را طی می کردیم و فاصله موجود این امکان را فراهم می کرد تا بیشتر در طبیعت سپری کنیم. 

آبشار اوبن ساری مازندران
هر چند برای اقامت فرصت های مختلفی پیش روی شما است اما اجاره ویلا در شمال بهترین پیشنهادی است که می توان برای رفاه و امنیت شما پیشنهاد داد. 

نقشه آبشار اوبن از فریدون کنار

در زیر می توانید نقشه رسیدن به این آبشار را مشاهده کنید:

آبشار اوبن نقشه مسیر

آیا سوالی در رابطه با این گردش جذاب و شمال گردی دارید؟

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر