عکس ها و راهنمای سفر به دریاچه الندان نزدیک به ساری

مدیر سایت Admin2

مازندران - ساری

1 سال پیش

به طور کلی یکی از مهم ترین مناطق گردشگری شمال شهرستان چهاردانگه است که انواع و اقسام جاذبه های گردشگری طبیعی را در خود جای داده است. یکی از مناطقی که ما برای سفر خود آن را در نظر گرفتیم در حقیقت، دریاچه و یا آب بندان الندان بود که در روستایی با همین نام واقع شده است.
از آن جا که متوجع شدیم، این جاذبه گردشگری در کنار آثار طبیعی جذاب دیگری واقع شده تصمیم گرفتیم که روز دیگری از سفر خود را به این مکان اختصاص دهیم.

دریاچه الندان
دیدار از دریاچه الندان برای پیک نیک یک روزه مناسب است

وقتی که قصد دارید از جاذبه های گردشگری دیدن کنید باید به این فکر کنید که قصد دارید نیم روز یا یک روز را به آن اختصاص دهید. چرا که باید به فکر ناهار نیز باشید و تدارکات لازم را ببنید. از آن جا که در الندان مجموعه ای از جاذبه های گردشگری وجود دارد خوب است که برای یک روز برنامه پیک نیک خود را تنظیم کنید.

دریاچه الندان

مسیر رسیدن به دریاچه الندان

برای دیدار از دریاچه الندان، باید ابتدا مسیر را مشخص کنید.
همانطور که پیش از این نیز گفته بودیم، ما با اجاره ویلا دریاکنار، ساکن این شهرک بودیم و دوستان مان نیز با اجاره ویلا خزرشهر، در نزدیکی ما بودند بنابراین اگر مبدا را فریدون کنار در نظر بگیریم مسیری که ما برای رسیدن به الندان در نظر گرفتیم به صورت زیر بود:

مسیر جاده دریاچه الندان

مسیر یابی الندان تا فریدون کنار به ترتیب به صورت حرکت از فریدون کنار > بابل > قائم شهر > ساری بود. بعد از این که به ساری رسیدیم حدود 60 کیلومتر از ساری به سمت جنوب حرکت کردیم تا این که به پمپ بنزین رسیدیم.
در کنار پمپ بنزین تابلوی الندان را گذاشته اند که اگر از مسیر مشخص شده بروید حدود 7 کیلومتر باید طی کنید تا به الندان و دریاچه برسید. به طور کلی از فریدون کنار تا دریاچه الندان حدود 2 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد.

دریاچه الندان
اگر برای این پیک نیک 5 ساعت در مسیر رفت و برگشت باشید، حدود 6 ساعت هم برای بازدید از این مناطق نیاز دارید.

دریاچه الندان

 دریاچه الندان مهم ترین جاذبه گردشگری در این منطقه است

هر چند در این منطقه می توانید جاذبه های گردشگری مختلفی را ببینید اما از مهم ترین جذابیت های این مکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. مراتع زیر کشت گل گاوزبان
  2. آبشار سنگ لوح ( بین روستای کیاده و الندان )
  3. جنگل الندان
  4. قله های زیبا نظیر مارقله
  5. رودخانه های دل انگیز

اما اگر بخواهید یک تیر و دو نشان بزنید کافی است که به دریاچه و آب بندان الندان بروید که در حقیقت، یک بستر آب نما و زیبا بین جنگل های سرسبز الندان است.

دریاچه الندان

امکانات دریاچه الندان ساری

وقتی که قدم بر دریاچه الندان می گذارید، زیر پای خود، صحرایی مملو از گیاهان سر سبز را مشاهده می کنید که در کنار جاده خاکی بسیار زیبا است.
از جمله امکانات این مکان می توان به

  • فضای سر سبز برای نشستن و اتراق کردن
  • سرویس بهداشتی
  • امکانات تفریحی مثل قایق های مختلف

اشاره داشت.
البته اگر اهل تفریح باشید قطعا می توانید یکی دو تا ماهی هم از این دریاچه بگیرید و روی آتشی که روشن می کنید آن را کباب کنید.

دریاچه الندان

امکانات لازم برای تفریح 1 روزه در الندان

از آن جا که در محل دریاچه هیچ گونه فروشگاهی وجود ندارد بهتر است که ناهار را از قبل بپزید و با خود به این مکان بیاورید و یا این که مایحتاج خود را در مسیر ساری تهیه کنید و با خود به همراه بیاورید.
توجه کنید که امکانات دیگر نظیر، زاپاس ماشین، کمک های اولیه، لباس مناسب برای کودکان، و غیره را به همراه داشته باشید.

دریاچه الندان

با چه خودرویی به الندان برویم؟

مسیر الندان بیشتر به صورت جاده آسفالته است اما شاید حدود چند کیلومتر بخواهید در جاده های خاکی رانندگی کنید. از این رو می توان مطمئن بود که با هر خودرویی می توانید به الندان بروید و نیاز مبرم به خودروی آفرود ندارید.
البته جنگلی بودن برخی از مسیرها به زیبایی و تنوع و لذت مسیر می افزاید.

دریاچه الندان

شرایط اقامت در نزدیکی الندان

برای این که بخواهید اقامت خوبی در نزدیکی الندان داشته باشید، جز استفاده از اقامت گاه های موقت راهی نیست اما  برای اجاره ویلا در شمال در کنار اجاره ویلا بابلسر  با اجاره ویلا در خزرشهر و اجاره ویلا در دریا کنار می توانید از امکانات بیشتری برخوردار باشید و به جاذبه های گردشگری بی نظیر دیگری نزدیک باشید

دریاچه الندان
هر چند جنگل گردی یکی از تفریحات بی نظیر در الندان است اما متاسفانه، امکان اجاره ویلا جنگلی در این قسمت فراهم نیست.
مناظر کنار دریاچه با جنگل ادغام شده است و می توانید با کمک روستای ازنی، سریع تر از هر مسیری به دریاچه و جنگل برسید.

دریاچه الندان

بهترین فصل سفر به الندان چه موقع است؟

برای سفر به مازندران و دیدار از جاذبه های گردشگری این استان بهترین انتخاب فصول بهار و تابستان است اما مناظری که من از پاییز الندان و جنگل های آن دیده ام وصف نا شدنی است. مخصوصا درختانی را در مسیر مشاهده می کنید که هنگام پاییز رنگ آب اناری به خود می گیرند و حیرت انگیز اند.

دریاچه الندان

این که در چه فصلی بخواهید از الندان لذت ببرید کاملا به روحیه شما و سلیقه تان ارتباط دارد.

 

ارسال نظرات(0 نظر)

لطفا سوال یا تجربه خود از این منطقه گردشگری را در فرم زیر درج کنید


نظرات کاربران(0 نظر)

موقعیت مکانی اقامتگاه

ویلا های مرتبط

مشاهده بیشتر